Dziś coraz częściej w samochodach stosujemy wideorejestratory. Są one idealnym wyjściem na wypadek różnych zdarzeń, kolizji drogowych. Dzięki zarejestrowaniu szczegółów możemy przedstawić swe racje przed policja lub sądem. Ponadto często dzięki takiej kamerze możemy nakręcić filmik na YouTube, który być może będzie miał setki tysięcy, a może i miliony wyświetleń. Prezentujemy w związku z tym najciekawsze wideorejestratory na rynku.

Mio MiVue 688

Jest to jedno z najlepszych urządzeń na rynku. O jego jakości niech świadczy choćby fakt, iż gwarantuje wyjątkową jakość obrazu oraz moduł GPS. Dodatkowym atutem jest wgrana baza fotoradarów. Kamera posiada sensor optyczny Sony Exmor z obiektywem (f/1.8). W wyniku tego znakomicie uchwyci szczegóły także nocą i przy słabym świetle. Możemy za pomocą tej kamery rejestrować obraz aż w 150 stopniach. Jest to zaawansowane urządzenie doskonale łączące w sobie cechy wideorejstratora z doskonałą matrycą optyczną. Obraz rejestrowany jest w rozdzielczości Full HD 1080p, przez co dostarcza precyzyjnego materiału, pełnego szczegółów. Wraz z urządzeniem otrzymujemy aplikację MiVue Manager, dzięki której możemy szybko udostępniać swoje nagrania na Facebooku YouTubie. Wbudowany moduł GPS pomaga nam w śledzeniu trasy, parametrów podróży. GPS połączony jest również z wbudowaną bazą fotoradarów, co pomoże w uniknięciu mandatu.

[Best_Wordpress_Gallery id=”279″ gal_title=”Galeria -Najciekawsze wideorejestratory na rynku”]

DOD SP1 Champion

Jest to niezwykle zaawansowana propozycja z górnej półki od tajwańskiej marki DOD-Tech. Urządzenie gwarantuje nam między innymi najwyższej klasy optykę, funkcje pomiaru przyspieszenia, prędkości, hamowania. Możemy oczekiwać znakomitej jakości video Full HD w każdych warunkach. Rejestrator zaopatrzony jest w przetwornik SONY Exmor o czułości ISO 3200 oraz obiektywie o jasności aż f/1.6 i kącie widzenia 140 stopni. Zapis to 1080 p Full HD 30fps. Jednocześnie otrzymujemy technologie WDR oraz 3DNR, czyli dodatkowe tryby wspomagające zapis najwyższej jakości obrazu. Wielu kierowców ceni sobie funkcje pomiarowe wraz z precyzyjnym odbiornikiem GPS o wydajności 10 Hz. Daje to pełne informacje o trasie, funkcję analizy ścieżki. DOD SP1 Champion posiada także czujnik wstrząsów (G-Sensor), tryb detekcji ruchu z automatyczną dezaktywacją, tryb nagrywania poklatkowego. Atutem jest także duży i czytelny wyświetlacz 2,7 cali z polskim menu.

Xiaoyi Yi Dash Camera

Yi Dash Camera to ciekawa alternatywa dla droższych urządzeń. Jest to chiński model, który cieszy się coraz większym powodzeniem w naszym kraju. Oferuje on między innymi nagrywanie filmów Full HD w 60 kl./s, jasny, szklany obiektyw f/1.8, z kątem widzenia 165 stopni, co jest wręcz rewelacyjnym wynikiem jak na wideorejestratory. Oprócz funkcji rejestrowania obrazu urządzenie to jest wyposażone w zaawansowany system wspomagania kierowcy ADAS. Obraz jest tutaj rejestrowany w rozdzielczościach Full HD (1080p) oraz Ultra HD (2304×1296 pikseli). Sporym udogodnieniem jest z pewnością dedykowana aplikacja na urządzenia mobilne, która zwiększa możliwości i komfort korzystania z kamery. Panoramiczny ekran LCD 2.7″ to wysokiej jakości obraz podczas nagrywania i odtwarzania filmów.

ASUS Reco Smart Car and Portable Cam

ASUS Reco to bardzo oryginalna, a przy tym zaawansowana propozycja w naszym zestawieniu. Urządzenie to wyposażone zostało między innymi w wysokiej jakości sensor światłoczuły firmy Sony oraz procesor Ambarella, dzięki którym możemy liczyć na prawdopodobnie najlepsze nagrywanie filmów nocnych. Jak sama nazwa wskazuje, może ono służyć jako kamera samochodowa, jak i przenośna. Za pośrednictwem Wi-Fi oraz aplikacji ASUS Reco możemy mieć na telefonie lub tablecie podgląd na żywo. Kamera ta jest wyposażona w tryby One-Shot, Time Lapse i Photo Burst. Posiada jasny obiektyw f/1.8 wraz z technologią Wide Dynamic Range (WDR). Dostajemy przy tym 150-stopniowy kąt obiektywu oraz pliki kopii zapasowej w chmurze – aż 500 GB przestrzeni ASUS WebStorage za darmo.

Prestigio RoadRunner 320i

Prestigio RoadRunner 320i to ciekawa propozycja dla osób, które faktycznie nie chcą wydawać zbyt wiele na wideorejestrator. Urządzenie to bez problemu zakupimy za mniej niż 200 złotych. Jest to kompaktowa kamera samochodowa z ekranem LCD o przekątnej 2,0 cali. Umożliwia nagrywanie wysokiej jakości filmów Full HD w rozdzielczości 1920×1080 oraz możemy za jej pomocą robić dobrej jakości zdjęcia aparatem o rozdzielczości 12 MP. Urządzenie to wyposażone jest w technologię progresywnego wykrywania ruchu, a kamera automatycznie dostosowuje czułość nagrania do panujących warunków.

DOD LS460W

Rejestrator samochodowy DOD LS460W to kolejne urządzenie dla bardziej wymagających. Zaopatrzony został między innymi w sensor SONY Exmor CMOS o zwiększonej czułości ISO 3200. Za pośrednictwem tej kamery można nakręcać filmy w jakości Full HD 1080p 30fps oraz HD 720p 60fps. Sporym atutem jest tutaj oczywiście obiektyw o przesłonie f/1.6, optyczny filtr dolnoprzepustowy, tryb WDR oraz 3DNR. Dodatkowo możemy liczyć na kąt widzenia obiektywu 140 stopni, odbiornik GPS o częstotliwości 5 Hz, nagrywanie poklatkowe, czujnik wstrząsów, detekcję ruchu z opcją automatycznej dezaktywacji, duży wyświetlacz 2.7″ 16:9 z polskim menu.

Vico Marcus 4 Ultra HDR

Jest to również wysokiej klasy urządzenie, które umożliwiają rejestrację materiału video w rozdzielczości Super Full HD 2304x1296p przy 30 klatkach na sekundę. Ponadto mamy do dyspozycji opcję ultra-szerokiej rozdzielczości 2560x1080p (21:9). Z kolei kąt widzenia obiektywu to aż 160 stopni, czyli jeden z najlepszych na rynku. Kamera oferuje nam zaawansowany tryb parkingowy, który uaktywnia się po 10 minutach postoju. Vico Marcus 4 Ultra HDR posiada między innymi tryby Ultra HDR oraz 3DNR, dzięki którym kamera bardzo dobrze radzi sobie w warunkach słabego oświetlenia. Wadą może być słabszy obiektyw 2.0, choć pozostałe funkcje rekompensują gorsze światło optyki.

MIO MiVue 698 Dual

Ostatnia propozycja na naszej liście to urządzenie przeznaczone dla osób, które chcą mieć pełny obraz jazdy. Jest to model zaopatrzony w dwie kamery, dzięki którym możliwe jest nagrywanie sytuacji drogowych przed i za samochodem. Kamera przednia posiada przetwornik obrazu nagrywający filmy w maksymalnej rozdzielczości 2304 x 1296 pikseli z szybkością 30 kl./s. Z kolei tylny rejestrator zapisuje obraz z maksymalną rozdzielczością 1920 x 1080 pikseli. Przednia kamera posiada obiektyw 1.8, a tylna 2.0, dzięki czemu dobrze sobie radzą o każdej porze dnia. Model ten posiada wbudowaną bazę fotoradarów, asystenta pasa ruchu oraz odbiornik GPS, G-Sensor.

Rejestratory samochodowe

polecane
niedostępny
 • Producent: Mio 
 • Przekątna ekranu: 2.7 "
 • Nośnik: karta microSD 
polecane
niedostępny
 • Producent: Mio 
 • Przekątna ekranu: 2.7 "
 • Nośnik: karta microSD 
zobacz również
od 361 65
 • Producent: Prestigio 
 • Przekątna ekranu: 2 "
 • Nośnik: karta microSD 
zobacz również
od 180 86
 • Producent: Xblitz 
 • Przekątna ekranu: 2.7 "
 • Nośnik: karta SD