Od kilku lat można zaobserwować niemalejącą modę na drony. Te małe latające urządzenia służą nie tylko do zabawy. Wiele osób wykorzystuje je do fotografowania i filmowania, co jest całkiem dobrym pomysłem na biznes. Istotny jest jednak dobór najlepszego urządzenia. Oto najlepsze i najciekawsze drony dostępne na polskim rynku.

DJI Phantom 3 Professional

Phantom 3 to dron, który swoją premierę miał w 2015 roku. Mimo upływu czasu jego popularność nie spada. Phantom to najbardziej rozpowszechniony model dla profesjonalistów. Jest to niezwykle udana i stabilna konstrukcja, zaopatrzona między innymi w kamerkę 4K, podwójny system GPS i ultradźwiękowe sensory ułatwiające pozycjonowanie. W porównaniu do poprzedniej wersji zwiększono zasięg (3,5 km) i czas pracy do 23 minut lotu, a także poprawiono aparaturę do sterowania. Dzięki wykorzystaniu systemu GLONASS otrzymujemy możliwość jeszcze bardziej dokładnego określenia pozycji. Model Professional daje nam przy tym sposobność transmisji obrazu w HD. Phantom 3 posiada także dwa małe obiektywy na obudowie, dzięki którym istnieje możliwość bezpiecznego latania w zamkniętych pomieszczeniach.

DJI Phantom 4

Dokładając około tysiąc złotych, czyli za cenę blisko 5 tysięcy możemy kupić najnowszą wersję Phantoma. Czwarta generacja DJI Phantom to kolejne nowinki techniczne i usprawnienia konstrukcji. Zastosowana została tym razem bardziej smukła i opływowa obudowa. Inaczej również prezentuje się gimbal z kamerą. Zasięg pozostał ten sam, jednakże wydłużono czas pracy do nawet 28 minut lotu. Najciekawszym usprawnieniem jest jednak innowacyjny system omijania przeszkód. Dzięki dwóm zamontowanym z przodu sensorom urządzenie samodzielnie wykryje znajdujący się przed nim obiekt. W takim wypadku może go ominąć lub wyhamować przed nim. Ciekawym pomysłem jest także opcja Follow me. Zaznaczamy na mapie obiekt, za którym dron będzie samodzielnie podążał. Otrzymujemy kilka trybów filmowania: 3840×2160 px, Full HD 1080p, HD 720p.

Walkera Rodeo F150

Walkera Rodeo F150 to quadcopter o zminimalizowanych rozmiarach. Ma on zaledwie 15 cm średnicy i jedynie 210 g wagi razem z baterią! Jest to bardziej dron do zabawy niż profesjonalnego filmowania. Pozwala na osiąganie całkiem dobrych prędkości oraz omijanie przeszkód. Zaopatrzony jest między innymi w kamerę FPV 600TVL z opcją Night Vision. Firma ta posiada w swej ofercie także równoległy model Walkera F210 3D Edition, który potrafi latać do góry nogami i w dowolnej płaszczyźnie, dzięki czemu można wykonywać nim liczne figury akrobacyjne. Jego zasięg to jedyne 800 metrów przy 7 minutach pracy.

Hexo+

Jest to dron polecany przede wszystkim miłośnikom sportów ekstremalnych. To urządzenie potrafi samodzielnie latać! Po odpowiednim zaprogramowaniu dron będzie podążał za wybranym celem, którym może być osoba jadąca na rowerze lub nartach. Współpracuje on z aplikacją mobilną, dlatego może śledzić choćby sygnał z telefonu. Specjalne algorytmy wpływają na stabilna pracę, a urządzenie to może rozwijać prędkość nawet do 70 km/h i wznieść się na wysokość blisko 5 km! Dron utrzymuje się w powietrzu przez średnio 13 minut. Posiada w sobie cyfrowy kompas, antenę GPS, akcelerometr i 3-osiowy żyroskop. Niestety nie posiada wbudowanej kamery ani systemu automatycznego omijania przeszkód.

Hubsan X4 H107P

Hubsan X4 H107P to znakomita i ekonomiczna propozycja dla osób, które chcą dopiero zacząć swą przygodę z dronami. Urządzenie to kosztuje około 200 złotych. Pozbawione jest jednak wszelkich udogodnień, kamery, a jego zasięg to jedynie 50 metrów. To bardziej zabawka na kilka chwil lotu, gdyż czas pracy przewidziany jest na maksymalnie 10 minut. Niemniej jednak całkiem dobra stabilizacja lotu, wytrzymała konstrukcja i prostota obsługi sprawiają, że jest to bardzo dobry produkt na początek.

DJI Inspire 1 Pro

Phantom to nie jedyne znakomite dzieło firmy DJI. Specjalnie z myślą o komercyjnym i jak najbardziej profesjonalnym użytku stworzono DJI Inspire 1 Pro. Model ten posiada między innymi sprzężoną z gimbalem kamerę Zenmuse X5 z sensorem mikro 4/3. Dzięki niemu możemy filmować w rozdzielczości 4K przy 360-stopniowym obrocie kamery, a także zawisnąć nieruchomo w powietrzu dla wykonywania ujęć lub zdjęć z dłuższym czasem naświetlenia. Dostępne opcje wideo to 3840×2160 px, 4096×2160 px. Zasięg urządzenia wynosi 2000 metrów, a czas pracy to około 15 minut. Inspire 1 Pro to zdecydowanie najmniejsza i najłatwiejsza w obsłudze profesjonalna platforma do filmowania z powietrza. Ciekawą opcją w tym dronie jest Point of Interest, dzięki której można wykonać przelot z kamerą skierowaną na konkretny punkt lub dookoła niego. Koszt takiego cacka to kilkanaście tysięcy złotych!

Yuneec Typhoon H Pro

6-wirnikowy Yuneec Typhoon H Pro to prawdopodobnie najbardziej zaawansowany technicznie dron do niekomercyjnego użytku. Wykorzystano w nim technologię Intel RealSense, która sprawia, że generowany przez drona trójwymiarowy model świata umożliwia szybkie i bezpieczne omijanie przeszkód na trasie lotu. W pełni obrotowa kamerka CGO3+ gwarantuje filmowanie w rozdzielczości 1920×1080 px, 3840×2160 px. Model ten wyposażony jest w kontroler z wbudowanym 7-calowym ekranem LCD. Yuneec Typhoon H Pro rozpędzić się może do 70 km/h, osiąga wysokość 122 metrów, waży niespełna 2 kilogramy, a przy tym pozostaje w powietrzu do 25 minut. Sygnał odbiera w odległości do 1,6 kilometra.

[Best_Wordpress_Gallery id=”235″ gal_title=”Galeria -Najciekawsze drony na rynku”]

Drony

polecane
od 599 90
  • Producent: Overmax 
  • Rodzaj: -
zobacz również
od 238 01
  • Producent: Parrot 
  • Rodzaj: samolot 
zobacz również
od 3 899 zł
  • Producent: DJI 
  • Rodzaj: quadrocopter 
zobacz również
od 210 70
  • Producent: SYMA 
  • Rodzaj: quadrocopter