Wiosna już w toku, choć pogodą za bardzo nas nie rozpieszcza. Jak to zwykle bywa, w okresie wiosennym i letnim mamy do czynienia z zupełnie nowymi trendami w modzie. Dotyczą one nie tylko kolekcji odzieży, lecz także dodatków. Warto w związku z tym poznać, jakie są modne torebki w 2017 roku.

Wersja dopasowana

Przez ostatnie lata popularne były torebki, które pasowały do naszej stylizacji, lecz nie musiały być idealnie kolorystyczne lub pod względem wzoru z sukienką, spodniami czy bluzką. Obecnie powraca moda z lat 50. Popularne były wtedy torby, które wręcz zlewały się z całą kreacją. W wielu domach mody możemy znaleźć dodatki dedykowane do konkretnych kolekcji. Taka torebka powinna być nie tylko kolorystycznie podobna do głównego elementu kreacji, lecz często także w takim samym wzorze. Dlatego też nie dziwią zestawienia sukienek i torebek w pasy lub kropki. Oczywiście w takim wypadku warto posiadać przynajmniej kilka egzemplarzy na różne okazje.

Do ręki

Na pokazach mody sprzed kilku miesięcy wielu projektantów zaprezentowało nową koncepcję noszenia torebek. Zamiast klasycznych wersji na pasku pojawiają się torebki do ręki. W ten oto sposób domy mody rezygnują z długich skórzanych pasków, a jednocześnie lansują torebki noszone w ręku. Jest to także po części nawiązanie do mody lat 50. Takie rozwiązanie sprawia, że popularne style nabierają trochę innego wymiaru. Z drugiej strony wybór takiej torebki automatycznie może eliminować kopertówki, choć i te oczywiście sprawdzą się na specjalne okazje. Wielu projektantów zamiast skórzanych pasków zaczęło stosować łańcuchy. Wykonane są one zarówno z metalu, jak i plastiku, drewna, sztucznych tworzyw. Występują one w cienkich wersjach bądź grubych – wręcz przerysowanych.

Dużo ozdób

W obecnym sezonie znów na topie będzie boho. Ponieważ kojarzy się ono z motywami cygańskimi i etnicznymi, torebki nabierają wielu kolorów oraz detali. Wyznacznikiem takiego trendu będą egzemplarze z wieloma frędzlami, guzikami, naszywkami, przypinkami. Mowa tutaj wręcz o maksymalizmie. Jest to jednak propozycja skierowana do młodszych kobiet, które lubią odważne kompozycje.

XXL

Niektóre domy mody już od kilku miesięcy lansują bardzo duże torebki. Mowa o baaardzo dużych wersjach! Są to produkty wręcz stworzone dla zapracowanych kobiet poruszających się po dużych miastach. W takiej torebce nie tylko zmieszczą się wszelkie niezbędne rzeczy na co dzień, lecz także aktówka i coś niezbędnego do pracy. Torebki przybierają różne kształty. Niektóre przypominają kulę, wręcz puf, inne z kolei sięgać mogą tam, gdzie zwykle kończy się mini.

Worki

Na podobnej zasadzie popularyzowane są worki. Pojawiają się już od kilku sezonów, lecz obecnie zmienią swój kształt, a formą nawiązywać będą do prostokątnych worków – plecaków. Najczęściej zetkniemy się z torebkami-workami ze skóry, jedwabiu czy też ortalionu. Zamiast na plechach wylądują w kobiecej dłoni. Wiele z modeli inspirowanych jest latami 80.

Mikro torebki

Jest to jeden z najbardziej oryginalnych, a przy tym ekstrawaganckich pomysłów w tym sezonie. Projektanci proponują noszenie niezwykle małych torebek. Wyglądają one niczym małe portfele lub portmonetki. Stanowić będą idealne rozwiązanie na wakacyjne wyjście na miasto, plażę. Co prawda zmieścimy tam tylko błyszczyk i trochę gotówki, lecz prezentować się będziemy w nich niezwykle oryginalnie.

Kuferki

Również i w tym sezonie popularne będą kuferki. W przeciwieństwie do poprzednich lat tym razem zostaną one jeszcze bardziej usztywnione. Rewelacją są przede wszystkim te tworzone z drewna. Najlepiej pasować będą eleganckiej i pewnej siebie kobiecie, która ceni sobie najlepszy styl.[Best_Wordpress_Gallery id=”273″ gal_title=”Galeria -Modne torebki w 2017 roku”]

Torebki

polecane
niedostępny
  • Producent: La Redoute Collections 
  • Rodzaj: torebka worek 
polecane
niedostępny
  • Producent: MADEMOISELLE R 
  • Rodzaj: torebka worek 
polecane
niedostępny
  • Producent: Creole 
  • Rodzaj: -
polecane
niedostępny
  • Producent: -
  • Rodzaj: -