Wielu osobom wódka kojarzy się z suto zakrapianymi imprezami, weselami, zwykłymi spotkaniami ze znajomymi. Tymczasem na rynku bez trudu znajdziemy takie alkohole, które stworzone zostały z myślą o koneserach. Dla niektórych kilkaset złotych za butelkę trunku, który w innej wersji dostępny jest w sklepie za 20 złotych, może się wydawać przesada. Jednak nie bez powodu tego typu alkohol ma swą wartość. Prezentujemy w związku z tym najdroższe wódki w polskich sklepach internetowych.

[Best_Wordpress_Gallery id=”298″ gal_title=”Galeria -Luksusowa wódka – prezentacja najdroższych butelek”]

Diamond Standard Różowy Pył 1 l + skrzynka

Jest to najdroższa butelka wódki w naszym zestawieniu, która dostępna jest w cenie blisko 1700 złotych. Diamond Standard Rose to limitowana edycja wódki, w której zastosowany został różowy kolor z diamentowym pyłkiem. Trunek ten dodatkowo został zamknięty w butelce z 25 mm kryształem Swarovskiego. Producent w jej przypadku zastosował złożony proces czterokrotnej destylacji z użyciem diamentowych filtrów, który w ostateczności nadaje trunkowi niespotykaną czystość. Jest to wódka specjalnie wytwarzana w niewielkich partiach. Tworzona jest w historycznej gorzelni należącej do Polmosu Siedlce. Warto dodać, że do jej produkcji wykorzystuje się jeden z najlepszych gatunków polskich zbóż, czyli żyto Dańkowskie Diament. Na smak ma wpływ wspomniana czterokrotna destylacja, jak i czterokrotna filtracja przez specjalnie przeznaczone do tego procesu tysiące diamentów De-Beers. Dzięki temu powstaje wódka dla prawdziwych koneserów.

Chopin Rye 6 l w skrzynce

W cenie około 1500 złotych możemy od razu nabyć sporą butelkę zawierającą aż 6 litrów cenionego trunku. Chopin Rye to jedna z najbardziej cenionych za granicą polskich wódek żytnich. Do jej produkcji wykorzystuje się tylko i wyłącznie najwyższej jakości żyto, które jest naturalnie uprawiane na Podlasiu. Producent stosuje klasyczne metody, przez co jego wódka nie zawiera żadnych dodatków. Specjalnie wyselekcjonowane żyto, drożdże i najczystsza woda ze studni głębinowych to powody, dla których warto sięgnąć po tę wódkę. Całość jest czterokrotnie destylowana oraz pięciokrotnie filtrowana dla uzyskania optymalnego smaku i aromatu. Jest to wyjątkowo jedwabista konsystencja o bogatym i zrównoważonym, odrobinę pikantnym finiszu smaku z dodatkiem nuty surowego, żytniego chleba. Opisywany zestaw zamknięty został w pięknej drewnianej skrzyni. Jeśli nas nie stać na wydanie 1500 złotych, to polecamy zakup osobnej butelki, gdzie 0.7 litra znajdziemy w cenie poniżej 100 złotych.

Belvedere 007 Silver Saber Edycja Limitowana 1,75 l

Prawdziwa gratka dla miłośników edycji limitowanych. W naszym kraju do sprzedaży trafiło mniej niż 100 butelek tego trunku! Dosyć głośno było o polskiej marce, która specjalnie na potrzeby filmu Spectre wykupiła swój udział w tym przedsięwzięciu. To tam na ekranie możemy zobaczyć agenta 007 pijącego jedną z najlepszych wódek na świecie. Specjalnie z okazji filmu na rynku wypuszczonych zostało kilka edycji tego trunku. Najbardziej wartościową jest właśnie ta. Jest to luksusowa wódka, która łączy w sobie najwyższą jakość, bezkompromisowość i autentyczność. Odznacza się niezwykle delikatnym i aksamitnym smakiem, co możliwe było między innymi dzięki czterokrotnej destylacji. Opisywany produkt również kosztuje w granicach 1500 złotych.

W cenie około 1300 złotych nabędziemy edycję 6-litrową. Ta ceniona wódka zamknięta została w ogromnej, 6-litrowej szklanej butelce, która jest dodatkowo podświetlana, co nadaje jej niesamowitego wyglądu i fantastycznie komponuję się z całością.

Carpatia Vintage 0,7 l + skrzynka

Schodzimy teraz mocno z ceny, gdyż mniej więcej o połowę kosztów. Powyżej 700 złotych oferowana jest nam Carpatia Vintage. Stanowi ona unikalne dzieło polskiego gorzelnictwa, które powstało dzięki wieloletnim staraniom wybitnych znawców. Wódka ta wyprodukowana została z najwyższej jakości ziaren żyta, które po odpowiednim przygotowaniu zostały poddane procesowi fermentacji i destylacji. Polscy producenci wykonali wytrawną kompozycję, która dodatkowo została poddana procesowi starzenia w dębowych beczkach. Ten ostatni proces sprawił, że nabrała niezwykłego smaku, koloru i aromatu. Sprzedawana jest w efektownej skrzynce, oryginalnie otwieranej na boki.

Beluga – Noble Russian Vodka 3 l

Beluga to jedna z najbardziej znanych rosyjskich wódek. Jej 3-litrowa butelka kosztuje ponad 700 złotych. Ta najwyższej klasy rosyjska wódka pochodzi z jednej z najznakomitszych gorzelni – Mariinsk. Tworzona jest na bazie artezyjskiej wody z Syberii, która odznacza się krystaliczną czystością. Dodatkowo jest poddawana filtracji przez warstwę piasku kwarcowego i srebra. Z kolei słód Belugi wytwarzany jest wyłącznie metodą naturalnej fermentacji w rejonie zachodniosyberyjskim. Za wyjątkowy smak odpowiada niewielki dodatek owsa oraz miodu w czasie produkcji, a także trzykrotna destylacja. Możemy w wyniku tego cieszyć się kompozycją wódki o łagodnym i harmonijnym smaku. Warto wiedzieć także, iż każda z butelek Belugi jest produkowana ręcznie.

Ciroc 3 litry

Ciroc to nietypowa wódka, która pochodzi z Francji. Jak przystało na kraj winny, trunek ten wytwarzany jest z winogron, uprawianych w małym regionie w południowo-zachodniej Francji. Stanowi połączenie dwóch rodzajów winogron: Mauzac Blanc z regionu Gaillac i Ugni Blanc z regionu Cognac. Winogrona są specjalnie zbierane po terminie, w czasie mroźnych nocy. Ciroc odznacza się wyjątkową świeżością i delikatnością,a także wyjątkowo gładkim charakterem. W odróżnieniu od polskich czy rosyjskich wódek ma lekki posmak słodkich owoców. Wrażenie robi również elegancka, smukła butelka z grubego szkła, która posiada niebieski kamień w górnej części butelki symbolizujący błękit nieba nad Gaillac. Wódka ta poddawana jest zimnej fermentacji a następnie destylowana 4 razy w kolumnach. Destylaty z obu odmian winogron są ze sobą mieszane, a następnie poddawane ostatniej 5. destylacji. 3-litrową butelkę zakupimy w cenie blisko 700 złotych.

Starka 18 YO Limitowana Edycja 0,7 l

W cenie około 600 złotych czeka na nas produkt pochodzący ze Szczecińskiej Fabryki Wódek Starka. Limitowana wersja starki 18 YO pochodzi prosto z beczki,. Została specjalnie rozcieńczona do mocy 50%, bez żadnych dodatków. Chociaż mamy do czynienia z wódka, to jednak jest ona często nazywana polską brandy, whisky. Z pewnością nie jest to zwykła wódka. Poprzez leżakowanie surowego spirytusu żytniego w dębowych beczułkach, następuje uwolnienie wszystkich składników, które nadają trunkowi niepowtarzalnego charakteru. Możemy cieszyć się bogactwem niezwykłego smaku, aromatu owoców i wanilii.

Alpha Noble 3 l

Kolejna 3-litrowa butelka w naszym zestawieniu. Alpha Noble oferowana jest nam w cenie około 600 złotych. Jest to jedna z najbardziej cenionych najczystszych wódek na świecie. Produkowana jest z surowców o najwyższej jakości, jak choćby francuskiej pszenicy oraz krystalicznie czystej, źródlanej wody. Na jej smak wpływ ma sześciokrotna destylacja, podwójna filtracja, oraz chłodzenie do temperatury poniżej 0 °C.

Beluga Gold Line 0,7 l

Tym razem wspomniana już wcześniej Beluga, lecz w bardziej prestiżowej i limitowanej wersji. Za butelkę 0.7 litra zapłacimy blisko 600 złotych. Rosyjska marka wykorzystuje do produkcji wyłącznie naturalne składniki. Znajdziemy w niej wodę artezyjską, ekstrakt z ryżu oraz ekstrakt z rhodiola rosea. Po destylacji i filtracji przez warstwę piasku kwarcowego i srebra, alkohol ten leżakuje jeszcze w beczkach przez okres 90 dni. Aby zadbać o oryginalność swych produktów, producent za każdym razem stosuje specjalny lak zakrywający korek od butelki. W komplecie otrzymujemy młoteczek do rozbijania laku i pędzelek do oczyszczenia butelki.

Również ciekawym rozwiązaniem może być Beluga Allure. To też wódka z limitowanej edycji, która kosztuje niecałe 500 złotych. Odróżnia ją to, iż zawiera dodatek ekstraktu figowego i syropu klonowego. Te dwa składniki nadają jej nuty słodkiego karmelu i świeżo pieczonego chleba.

Russkij Standard Platinum 3 l

Russkij Standard Platinum to butelka 3-litrowa dostępna w cenie około 550 złotych. Jej unikalność polega na tym, iż oparta jest na recepturze Mendelejewa opracowanej specjalnie na potrzeby carskiej rodziny. Łączy w sobie najczystsze składniki z kunsztownym procesem filtracji. Powstaje dzięki temu niezwykły trunek o łagodnym smaku. Russian Standard Platinum poddawana jest precyzyjnemu i powolnemu procesowi filtracji przez filtry srebra, które sprawiają, że zyskuje łagodniejszy charakter, zachowując jednocześnie rosyjską moc.

Chopin Potato w czarnej skrzynce 1 l

Poniżej 500 złotych zakupimy jedną z najbardziej cenionych wódek na rynku. Nawet najlepsi twórcy doskonale zdają sobie sprawę, jak trudnym zadaniem jest stworzenie wódki z ziemniaków. Na chwile obecną jest to pierwsza oraz jedyna na świecie luksusowa wódka produkowana z ziemniaków, która pojawiła się na polskim rynku w 1993 roku. Stanowi ona charakterystyczne połączenie ziemniaków, drożdży i wody ze studni artezyjskiej. Jest czterokrotnie destylowana oraz pięciokrotnie filtrowana dla pożądanego smaku. W wyniku tego posiada wyjątkowy smak, jak i aromat przeplatany nutami wanilii i zielonego jabłka. Wiele osób ceni sobie również jej kremowy smak. Limitowana wersja sprzedawana jest w czarnej skrzynce.

Naga Chilli Vodka

Jest to produkt niezbyt polecany dla koneserów. Przeznaczony jest bardziej dla miłośników mocnych wrażeń. Klasyczna wódka została tutaj wzbogacona o ekstrakt z papryczek chilli uważanych za najostrzejszą odmianę na świecie. Jaka jest to ostrość. Popularny na rynku sos Tabasco posiada w skali Scoville’a około 2500-3000 jednostek. Tymczasem w tym wypadku ostrość trunku kształtuje się na poziomie 100 000 jednostek. Z pewnością jest to wyzwanie dla najbardziej odważnych i wytrwałych.

Jewel Lines Precious w karafce 0,7 l

Na sam koniec produkt wart nieco ponad 300 złotych. Jest to luksusowa wódka klasy ultra premium tworzona z wyselekcjonowanej pszenicy ozimej i i krystalicznie czystej wody źródlanej ciekawym jest to, iż woda dzięki wysokiej mineralizacji zapewnia trunkowi lekko cytrynowy posmak. Producent poddaje ją sześciokrotnej destylacji oraz filtrowaniu przez aktywny węgiel. Sprzedawana jest w przepięknej karafce wykonanej z lanego kryształu.