Kosmetyki organiczne są przebojem w pielęgnacji i skutecznie wypierają inne, syntetyczne produkty. Co warto o nich wiedzieć?

[Best_Wordpress_Gallery id=”70″ gal_title=”Galeria -Kosmetyki organiczne: Be organic, Make me bio, Zuii i Tealogy. Czy są lepsze od zwykłych?”]

Czy naprawdę wpływają tak dobrze na skórę, jak wskazywałby na to skład?

Organiczne, nie znaczy domowe

Wielu konsumentów o tym nie wie, ale kosmetyki organiczne mimo naturalnego składu, różnią się od tych robionych w zaciszu domowym. Sekretem dobrego organicznego produktu, jest pozyskanie aktywnych, naturalnych składników i umiejętne zastosowanie go w produkcie. Naturalną i zdrową dietę, wprowadza coraz więcej ludzi, dlatego coraz bardziej popularne, staje się także czytanie etykiet kosmetyków.

Jak działają kosmetyki organiczne?

Kosmetyki organiczne niejako wspierają skórę w pełnieniu jej naturalnych funkcji.

Dostarczają jej potrzebnych składników, pobudzają ją i kompleksowo wpływają na jej kondycję. Warto też pamiętać, że kosmetyki organiczne, mają krótszy termin przydatności, ponieważ nie zawierają konserwantów i parabenów.

Organiczne marki, które warto znać:

-> Be organic

To kosmetyki, które w 99% mają naturalny skład.

Wśród dużej gamy kosmetyków do wyboru mamy produkty do pielęgnacji twarzy i ciała, które zawierają drogocenne i bardzo pożądane wyciągi z roślin długowiecznych i wiecznie zielonych. Oprócz tego w składzie są też naturalne oleje, a opakowania kosmetyków są w 100% biodegradowalne.

Zaletą tych kosmetyków jest również cena. Bo choć są to kosmetyki najwyższej, jakości

i organiczne, najtańsze kosztują w granicach 32 zł.

-> Zuii organic

Naturalne kosmetyki do pielęgnacji to już w dzisiejszych czasach norma. Problem natomiast powstaje, gdy zastanowimy się nad produktami organicznymi do makijażu.

Na przeciw wymaganiom Klientów, wyszła firma Zuii organic, która wprowadziła kosmetyki

z unikalną domieszką naturalnych pigmentów i pielęgnacyjnych składników pochodzenia roślinnego.

Wśród kosmetyków kolorowych, mamy do wyboru: szminki, róże, podkłady, kredki, tusze czy cienie do oczu.

Cena za tusz 109 zł, a róż kupimy za 105 zł. Można się także skusić na gotowy zestaw zawierający szminkę i tusz za 170 zł. Jeżeli ktoś szuka naturalnego podkładu z tej marki otrzyma go za około 170 zł.

-> Teaology

To kosmetyki na bazie herbaty. Łączy je organiczny skład i delikatny zapach herbaty. Liście herbaty zbierane są ręcznie, a z ich naparu, otrzymuje się aktywny koncentrat, który ma właściwości przeciwutleniające i przeciwstarzeniowe.

Wśród bogatej gamy tych kosmetyków, znajdziemy: sole do kąpieli, kremy do rąk, maseczki, kremy do twarzy czy peelingi.

Ceny są różne od 189 zł za eliksir do twarzy, po krem do twarzy za 249 zł. Maseczkę dostaniemy za 12,90 zł, a krem do rąk za 59 zł.

-> Make me bio

Kosmetyki tej firmy powstały z miłości do natury. Wszystkie, są stworzone na bazie bezpiecznych surowców pochodzenia roślinnego z wyselekcjonowanych i przebadanych upraw. Make me bio w swojej ofercie posiada kosmetyki do wszystkich rodzajów skóry. Produkty są w 100% bezpieczne w użyciu, nie są testowane na zwierzętach, a co najważniejsze, po ich stosowaniu, nie ma efektów ubocznych.

W ofercie znajdziemy między innymi produkty do twarzy, rąk, ciała i włosów. Ceny jak na naturalne kosmetyki nie są duże. Szampon kosztuje około 39 zł, pudry myjące dostaniemy za mniej niż 30 zł, natomiast kremy do twarzy od 49 zł.