Tej premiery nie dało się ukryć i wiadomo było, że ta wersja telefonu pojawi się jeszcze przed oficjalną prezentacją Apple. Na Iphona SE czekało sporo konsumentów, którzy nie zdecydowali się na wersję 6 lub 6s ze względu na rozmiar ekranu. Iphone SE to odświeżona wersja 5s z takim samym ekranem i nową wersją kolorystyczną Rose Gold. W jaki sposób został odświeżony?

[Best_Wordpress_Gallery id=”60″ gal_title=”Galeria -Iphone SE – co nowego w odświeżonym telefonie?”]

Nowy-stary Iphone

Sama bryła telefonu wygląda identycznie jak doskonale znany już Iphone 5s, za to producent zapewnia, że wnętrze telefonu, możliwościami przypomina Iphone 6s. Nowością jest dodatkowy kolor, który wprowadzony został z Iphonem 6s – Rose Gold. Tej wersji kolorystycznej nie dostaniemy w modelu 5s, jest za to dostępny w nowym modelu SE.

Procesor w wersji SE to A9, dokładnie taki sam jest w 6s. Co naprawdę dobrze rokuje. Aparat to 12 megapikselowy kombajn, który umożliwia również kręcenie filmów w 4K i robienie zdjęć “live”.

Dokładnie wszystkie te funkcje są znane z wersji 6s. W Iphonie SE brakuje funkcji 3D-touch. Dla tych, którzy zdążyli już ją poznać, może to być problem, jeżeli jednak nie miało się z nią do czynienia, jej brak, nie jest odczuwalny.

Co więc jest nowego w wersji SE, skoro już na pierwszy rzut oka widać, że jest to “świeży” iphone 5s z wnętrzem z 6s?

Przede wszystkim nowy smartfon Apple ma rewelacyjną cenę. Dodatkowo ta wersja będzie idealna dla wszystkich tych, którzy posiadają wersję 5s i szykowali się do zmiany modelu, nie chcąc tracić tym samym mobilności, jaką daje ekran 4-calowy.

SE lepszy niż 6s?

Nowy Iphone wydaje się bardziej dostępną wersją niż starsze modele, z takim zamiarem również został wypuszczony na rynek. Apple ma nadzieję, przyciągnąć nowych Klientów, liczą także na powrót tych, którzy niekoniecznie entuzjastycznie przyjęli większy ekran 6s. Na tę wersję smartfona, zdecydują się pewnie wszyscy Ci, którym ekran z wersji 6s jest za duży.

Iphone SE jest w czterech wersjach kolorystycznych: srebrny, złoty, gwiezdna szarość i różowe złoto. Ma dwie pojemności 16GB i 64 GB, a cena to 2149zł za mniejszą pojemność i 2649zł za większą.