iPhone 7 był tylko kwestią czasu. Firma Apple nie osiada na laurach i co roku na rynek wypuszcza jeszcze lepszy i bardziej unowocześniony model tego sławnego telefonu.

[Best_Wordpress_Gallery id=”59″ gal_title=”Galeria -iPhone 7 co nowego – plotki i fakty”]

Ledwo kilka miesięcy temu z zapartym tchem wszyscy miłośnicy produktów tej firmy, śledzili konferencję prasową, na której prezentowany był iPhone 6s i 6s plus. Dziś już wiadomo, że iPhone 7 będzie, pytanie tylko jaki?

Domysły i…domysły

Oczywiście producent nic istotnego nie zdradza. Wszystko co wiadomo, to tylko setki domysłów, które są mniej lub bardziej prawdopodobne.

Nowy iPhone ma mieć nazwę 7 ale nie wiadomo czy producent zdecyduje się do 7 dodać “S”, czy też “C”, bo podobno taka wersja też jest brana pod uwagę.

Jaki ekran?

Większość z czekających na nowy model telefonu zastanawia się nad wielkością wyświetlacza. Firma Apple już nie raz zaskoczyła i być może tak będzie i tym razem.

Obecnie najlepiej sprzedaje się model z 4,7 ­ calowym ekranem. Dla niektórych 5,5 ­calowy ekran jest zbyt duży, a dla innych 4­calowy ekran zbyt mały. Rozmiar, rozmiarem ale chodzą plotki, że nowy ekran ma mieć wyświetlacz 3D, co oznacza, że będziemy mogli zobaczyć trójwymiarowy obraz, bez konieczności posiadania specjalnych okularów.

Innym unowocześnieniem nowego modelu, ma być rezygnacja z tradycyjnego przycisku home i zintegrowanie go z ekranem. Byłaby to prawdziwa rewolucja, ponieważ umożliwiałoby to umieszczenie większego wyświetlacza, bez zwiększania gabarytów smartfona.

Inne gniazdo słuchawek oraz dwa obiektywy

Od samej firmy Apple wyszła podobno informacja o tym, że w najnowszym iPhonie nie będzie tradycyjnego gniazda słuchawkowego. Jeżeli ta informacja rzeczywiście się potwierdzi ­ bo nie jest wykluczone, że takie rozwiązanie zostanie wprowadzone dopiero w kolejnym modelu już po iPhonie 7 ­ to będziemy korzystać ze złącza Lightning, zamiast z dotychczasowego gniazda słuchawkowego.

Zmiany szykują się także w aparacie, który podobno ma mieć dwie soczewki. Jedna będzie oferowała zoom optyczny, a druga naturalne i lepszej jakości zdjęcia w słabym oświetleniu.

Z iPhonem pod wodę

Kolejne źródła donoszą, że prawdopodobnie iPhone 7 ma być wodoszczelny. Już model 6s i 6s plus zostały nieco przygotowane pod tę opcję. W sieci można zobaczyć filmiki, na których oba modele telefonów nawet na kilka godzin zamoczone są w płytkiej wodzie! Nie oznacza to oczywiście, że można z nimi pływać, ale kto wie, jaka technologia zostanie zastosowana w kolejnym modelu.

Ponieważ niektórzy, obecne modele nazywają odświeżonymi wersjami iPhone’a 5s i 5s plus, wszyscy po iPhonie 7 spodziewają się iPhone nowej generacji.

Prawdopodobnie premiera nowego iPhona już w tym roku.