Bycie fit jest teraz bardzo modne. Ale jak być fit, gdy nie chcemy tracić czasu na zapisywanie każdej zjedzonej potrawy i przeliczanie jej zawartości kalorycznej?

[Best_Wordpress_Gallery id=”58″ gal_title=”Galeria -Inteligentne sztućce Spün. Chcesz być fit? Musisz je mieć…”]

Z tym problemem doskonale poradzili sobie twórcy Spün czyli inteligentnych sztućców.

Nie tylko aplikacja

Do tej pory jakoś radziliśmy sobie z kwestią uciążliwego przeliczania kalorii, dostępnymi aplikacjami na smartfona. Jest ich całkiem sporo. Wystarczy wybrać konkretną, zalogować się i dodawać spożywane posiłki, a inteligentne wagi jakoś zliczały nam zjedzone kalorie. Ale to wszystko zabierało czas, a na dłuższą metę było bardzo uciążliwe i irytujące.

Dla wszystkich tych, którzy są już zmęczeni taką formą diety, z pomocą przyszli twórcy inteligentnych sztućców Spün, które są połączone bezpośrednio z aplikacją.

Zwykłe sztućce, ale inteligentne

Na pierwszy rzut oka sztućce wyglądają dokładnie tak jak tradycyjne, które każdy ma w domu. W rzeczywistości, Spün mierzy każdy nabierany kęs.

Analizie podlega zawartość kaloryczna potrawy oraz jej składniki odżywcze. Sztućce są wyposażone w swoje algorytmy, a dzięki nim, wszystko co zjemy jest przeliczane, po przeliczeniu, przesyłane do aplikacji mobilnej i sumowane.

Zanim zaczniemy jeść, potrawa musi być dokładnie przeanalizowana przez aparat, aby odpowiednio wartościować spożywany posiłek.

Zabierz ze sobą

Spün mają wymienne końcówki. Można nimi jeść również płynne potrawy, a co najważniejsze zabierać ze sobą w specjalnie przeznaczonym do tego pojemniku. Dzięki temu, możemy zachować ciągłość w spożywaniu posiłków, a sztućce dokładnie będą nam zliczać co zjedliśmy w ciągu dnia.

Narzędzie współpracuje z programami fitness oraz zostało wyposażone w zestaw czujników. Dzięki nim, sztućce znają wagę, gesty rąk ( w tym cztery różne typy posiłków na talerzu) oraz potrafią wychwycić tempo jedzenia. Jeżeli jemy za szybko otrzymamy o tym alert.

Póki co Spün to tylko projekt, który zbiera środki na realizację, ale gdy tylko pojawi się na rynku, można być pewnym, że będzie to hit.