Dziesiąta generacja popularnego, kompaktowego modelu japońskiej marki Honda Civic Hatchback, będzie miała premierę podczas salonu Geneva Motor Show. Widać, że nowy model tego popularnego modelu będzie mocno wyróżniać się sportową stylizacją.

[Best_Wordpress_Gallery id=”54″ gal_title=”Galeria -Honda Civic Hatchback – dziesiąta generacja już w 2017″]

Czego możemy się spodziewać po nowym modelu? Kiedy będzie dostępny w sprzedaży?

Nowy – sportowy wygląd

W pierwszej kolejności Japończycy przygotowali dla Klientów nowego hatchbacka. Dzięki dynamicznym liniom nadwozia, nowa Honda Civic będzie najbardziej sportowym modelem w historii. Pierwsze 5-drzwiowy prototypy, już możemy zobaczyć na zdjęciach.

Honda Civic ma być o o 30 mm szersza, 20 mm niższa i o 130 mm dłuższa od obecnego modelu dostępnego na rynku. Szersze koła i opony dają wrażenie, że auto będzie mocno osadzone na drodze. Już na pierwszy rzut oka widać, że duży rozstaw osi i krótkie zwisy dodają nadwoziu bardzo dynamicznego charakteru.

Spojler, dyfuzor, powyginane LED-owe światła, wloty powietrza, a także dwie duże końcówki wydechu czy jaskrawe zaciski hamulców. To możemy zobaczyć na zdjęciach. Ale czy rzeczywiście producenta zdecyduje się aż na tak sportową wersję tego samochodu? Nie wiadomo, możemy spodziewać się, że wersja produkcyjna będzie bardziej stonowana.

Mocny silnik

Nowa honda będzie oferowana z trzema silnikami z serii Earth Dreams Technology. Motorami benzynowymi mają być VTEC TURBO o pojemności 1.0 i 1.5 litra oraz zmodernizowanym dieslem o pojemności 1.6 litra i-DTEC. Honda Civic będzie pierwszym europejskim modelem Hondy, z dwoma nowymi turbodoładowanymi silnikami benzynowymi.

Standardowo silniki mają współpracować z 6-biegową ręczną skrzynią biegów, ale w opcjach ma znaleźć się skrzynia bezstopniowa.

Dostępność i cena

Premiery produkcyjnej wersji dziesiątej Hondy Civic możemy spodziewać się na rynku europejskim w 2017 roku. Niestety póki co, cena nie jest znana.

Wiadomo tylko, że pięciodrzwiowa Honda Civic dziesiątej generacji będzie produkowana wyłącznie w fabryce Hondy w Swindon, w Anglii. To stamtąd będzie eksportowana na wszystkie rynki na świecie.