Wraz z rozwojem technologii możemy spotkać się z coraz większą liczbą gadżetów, które możemy podpiąć pod swój komputer. Takie gadżety komputerowe pod USB są w wielu przypadkach niezwykle funkcjonalne, a także stanowią przykład zmian, jakie zachodzą na rynku. Oto nasza lista najciekawszych produktów, które możemy zakupić dla swego komputera czy laptopa.

Pendrive

Dziś taka mała pamięć przenośna to coś powszechnego, z czego korzystamy niezwykle często. Jeszcze kilka lat temu mogliśmy się cieszyć urządzeniami o pojemności 512 MB czy 1 GB. Obecnie bez trudu znajdziemy modele z pamięcią 64 GB, 128 GB, a także pojawiają się takie, których pamięć przewyższa 1 TB. Ponadto wielu producentów decyduje się na ubieranie ich w atrakcyjne obudowy, dzięki czemu mamy do czynienia z bardzo pomysłowymi i stylowymi urządzeniami, które przydadzą się zarówno w domu, jak i w pracy.

Dysk zewnętrzny

Inną formą pamięci zewnętrznej, przenośnej są specjalne dyski. Są to produkty o dużej pojemności: 500 MB, 1 TB, 2 TB, które pełnić mogą dla nas rolę miejsca na kopie zapasowe. Wiadomym jest, iż elektronika bywa zawodna, dlatego też dobrze jest robić kopie zapasowe swych najważniejszych plików. Obok korzystania z chmury możemy także zdecydować się na dysk zewnętrzny, który będzie przechowywał dokumenty, filmy, muzykę i zdjęcia.

Lampka USB

Jest to produkt specjalnie przeznaczony dla użytkowników laptopów, netbooków, a nawet tabletów. Z reguły mamy do czynienia na rynku z małymi lampkami ledowymi, które zasilane są prądem z portu USB. Dzięki temu wieczorami zamiast zapalać główne światło w pokoju, możemy wykorzystywać takie małe urządzenia. Są one energooszczędne, a przy tym dają całkiem sporo światła. Mniejsze modele idealnie sprawdzą się w czasie podróży.

Podgrzewacz USB

Od kilku lat możemy na rynku zaobserwować niezwykle ciekawe produkty, dzięki którym mamy okazję podgrzewać kubki z kawą lub herbatą. Są to specjalne platformy zawierające w sobie urządzenia grzewcze. Wyglądają niczym podkładka pod kubek. Po podłączeniu ich pod port USB zaczynają emitować ciepło. Przy większej mocy są w stanie przez dłuższy czas utrzymywać temperaturę naszej kawy lub herbaty. To świetna alternatywa dla kubków termicznych. Często można spotkać modele zaopatrzone w kilka portów USB, dzięki czemu pełnić będą one podwójną rolę.

Lodówka USB

Na drugim biegunie znajdują się urządzenia chłodzące. Producenci stworzyli małe lodówki dostępne na jedną lub dwie małe puszki napojów. Zazwyczaj takie małe lodówki posiadają podwójną funkcję: grzewczą i chłodzącą. Ta druga przyda się nam szczególnie w okresie letnim. Wystarczy jedynie podłączyć urządzenie do naszego komputera, by po pewnym czasie cieszyć się schłodzonym napojem – i to pod ręką. Ponieważ urządzenie zasilane jest przez port USB, dlatego też będziemy mogli je podłączyć także w samochodzie czy też w domu dzięki odpowiedniej ładowarce.

Wiatraczek

W okresie wakacyjnym, kiedy dokuczają nam upały, przydać się nam może także mały wiatraczek podłączany pod USB. Jest to urządzenie o małej mocy, które jednak będzie w stanie wytworzyć odpowiedni strumień schłodzonego powietrza. Dla wielu osób nieposiadających klimatyzacji, wentylatora w domu w okresie największych upałów wiatraczek USB okazać się może wybawieniem. Podobnie jak w przypadku innych produktów z listy jest on niezwykle energooszczędny.

Czytnik kart

Od lat dużym powodzeniem cieszą się czytniki kart. Często zdarza się nam, że w celu ściągnięcia danych z telefonu, kamery, aparatu musimy podłączać każdorazowo takie urządzenie pod port USB. Tymczasem wystarczy posiadać uniwersalny czytnik, który znacząco ułatwi sprawę. Istnieje wiele modeli, które umożliwiają odczyt kilku rodzajów takich nośników pamięci. Wystarczy jedynie włożyć do nich kartę, aby po chwili cieszyć się ich odczytem na ekranie laptopa lub komputera. Niweluje to też problem z okablowaniem, gdzie producenci często stosują odmienne wejścia dla konkretnych modeli.

Mysz i klawiatura

Powoli już odchodzą czasy, kiedy korzystaliśmy z myszy i klawiatury na standardowe wejścia znajdujące się z tyłu komputera. Dziś zarówno myszki, jak i klawiatury mogą być podłączane pod porty USB. Dzięki temu stają się one bardziej przystępne oraz uniwersalne. Dostępne są one zarówno w wersji standardowej na kabel, jak i bezprzewodowej. Miłośnicy gier i ci poszukujący zwykłych modeli na pewno znajdą coś idealnego dla siebie.

Hub

Sporym problemem dla wielu użytkowników komputerów jest częste przepinanie kabli między portami USB. Wiele urządzeń zaopatrzonych jest tylko w kilka portów, które mogą być zajęte przez myszki, głośniki, kamerki internetowe. W takim wypadku przy podłączaniu telefonu, aparatu, kamery czy dysku zewnętrznego musimy za każdym razem przepinać kable. Możemy jednak temu zaradzić poprzez Hub. Jest to stacja dokująca zawierająca w sobie kilka osobnych portów USB. Dzięki temu możemy niejako pomnożyć ilość wolnych portów w swym komputerze, a stacja taka może znajdować się tuż pod ręką.

Głośniki

Coraz więcej głośników komputerowych dostępnych jest w zupełnie nowej formie. Przyzwyczajeni byliśmy do tej pory do modeli zasilanych standardowo z gniazdka elektrycznego. Teraz coraz częściej spotkać możemy głośniki ładowane poprzez port USB lub też z wbudowanym akumulatorem, które działają bezprzewodowo. Oczywiście mowa tutaj o małych modelach, albowiem standardowe głośniki nadal potrzebują o wiele większego poboru mocy. Małe głośniczki przydadzą się na co dzień oraz pomogą przy mniejszych imprezach w domu.

Kamera internetowa

Choć większość laptopów i tabletów wyposażonych jest w wbudowane kamery, to jednak użytkownicy pecetowców nie mają takiego komfortu. Dlatego też dobrym rozwiązaniem mogą być kamery internetowe. To małe urządzenia z wbudowanym mikrofonem, które przydadzą się zarówno do rozmów przez komunikatory, jak i podczas gier online. Coraz częściej w bardzo niskiej cenie możemy zakupić modele oferujące wysoką jakość dźwięku oraz obrazu.

Produkty dekoracyjne

Na rynku bez trudu znajdziemy także produkty dekoracyjne, które możemy podłączyć do swego urządzenia. Mowa tutaj przede wszystkim o lampkach. Spotkamy między innymi lampki typu Lava czy lampy solne, które dodatkowo będą wprowadzać zdrowsze warunki w pokoju. Ponadto na okres świąteczny znajdziemy małe podświetlane choinki albo Mikołaja grającego popularne kolędy. Takie gadżety komputerowe dostępne są zwykle w cenie od 50 do 200 złotych.

[Best_Wordpress_Gallery id=”209″ gal_title=”Galeria -Gadżety komputerowe pod USB”]