Po smartfonach i tabletach przyszła pora na komuptery przenośne – Google zapowiedział laptopa Chromebook Pixel. Zaprojektowany od podstaw przez koncern z Mountain View notebook to sprzęt klasy premium, który może konkurować nawet z MacBookami Pro z Retiną!

Google Chromebook Pixel łączy to, co najlepsze w sprzęcie i oprogramowaniu. Najnowsze dziecko Google wyposażono w 12,85-calowy ekran LCD-IPS o niesamowitej rozdzielczości 2560 x 1700 pikseli (proporcje 3:2). Oznacza to, że pod względem upakowania pikseli przewyższa nawet Retinę stosowaną w MacBookach Pro (239 ppi vs 220 ppi).

Ekran jest przykryty pojemnościowym panelem dotykowym i chroniony przez wytrzymałe szkło Gorilla Glass. Chromebook Pixel ma obudowę z anodowanego aluminium. Jej grubość nie przekracza 16,2 mm, a całość waży tylko 1,52 kg. Co czeka na użytkownika w środku?

Dwurdzeniowy, niskonapięciowy procesor Intel Core i5 trzeciej generacji o taktowaniu bazowym 1,8 GHz, 4 GB pamięci RAM i dysk SSD o pojemności 32 lub 64 GB. Wbudowany w laptop akumulator o pojemności 59 Wh ma realnie wystarczać na ok. 5 godzin autonomicznej pracy. Jak można się domyślać, Google Chromebook Pixel pracuje pod kontrolą systemu Chrome OS i tani nie jest…

Google życzy sobie za swoje cacko aż 1299 dolarów (bez VAT) za wersję z WiFi i 32-GB SSD. Za jedyne 1449 dolarów można zamówić model z 64 GB dyskiem i modemem LTE. Tańsze wersje trafią do rąk zamawiających w przyszłym tygodniu, na droższe trzeba będzie poczekać do początku kwietnia. Na razie laptop nie jest dostępny w Polsce. A inne produkty koncernu z Mountain View można przejrzeć tutaj.